Jdi na obsah Jdi na menu

Martin goes to New York

01 - Poznávací zájezd do New Yorku – bližší informace

Vážení rodiče, vážení účastníci,
v následujících řádcích naleznete podrobnější informace k leteckému zájezdu do New Yorku, o který jste projevili zájem.

Jak to celé vzniklo
Možná už víte, že tohle není první cesta do USA, kterou máme v plánu. Poprvé jsme se přes Atlantik vydali v roce 2013, a to kompletně bez cestovní kanceláře. Při zařizování skupinové letenky jsem osobně poznal pana Jiřího Harajdu, kterého naše cesta nadchla. On sám je též učitelem a už dlouho dobu přemýšlel o studentském výjezdu do USA, ale, jak sám říkal, nemohl se rozhoupat.

O rok později jsem s ním jako klient navštívil jihozápad USA – právě tam vznikl nápad zaletět na jihozápad USA i se studenty, což jsme uskutečnili v roce 2015. Obě cesty dopadly dobře, všechno klapalo, jak mělo. Všichni si přivezli spoustu  zajímavých zážitků a dojmů.

Díky povolání učitele Jiří Harajda dobře ví, kdo jsou studenti, a tak dokáže studentské zájezdy připravit za podmínek, na které klienti nestudenti nemají šanci dosáhnout.

Současná situace cestování moc nepřeje, ale na druhou stranu mu zcela nebrání. Proto se mi Jiří Harajda před několika dny ozval s nápadem vylézt z ulity a zkusit zorganizovat další studentskou cestu. Se situací v USA je obeznámen – kdyby byla nepříznivá, o zájezdu by se ani nezmínil.

Nyní k zájezdu samotnému

Termín: měsíc duben 2022, pravděpodobně první třetina. Přesné datum zatím nejsme schopni stanovit – záleží na ceně letenek, jejichž cena kolísá a zároveň má klesající tendenci

Doprava: pravidelná linka, 1 přestup v Evropě. Každá letecká společnost s destinací v Evropě i v USA musí splňovat přísné bezpečnostní standardy, takže nemusíte se bát, že bychom letěli s nějakými „garážníky“.

Ubytování: hotel v blízkosti MHD (metra), který je přijatelný ve všech směrech. S největší pravděpodobností budeme bydlet mimo Manhattan – nejspíše v Queensu (při mých cestách do NY už nikde jinde nebydlím). Pokoje bývají vybaveny toaletními potřebami, TV a je v nich i wi-fi připojení zdarma.

Bydlíme po čtyřech, na dvě velká dvoulůžka se vždycky vejdeme.

Stravování: 4 x snídaňový bufet s tzv. kontinentální snídaní – toasty, jogurt, müsli, džem, máslo, káva, čaj, džus, voda, někdy bývají snídaně bohatší. Buďte ubezpečeni, že přežít se to dá. V nejhorším případě se dá skočit na snídani do nějakého fast foodu.

Ostatní stravu si každý zajišťuje sám – chodíme nejčastěji k Mc Donald’s, což je nejlevnější, nejrychlejší a také na jistotu. Americké „mekáče“ jsou úplně jiné než naše.

Doprava po New Yorku: Metro, výjimečně autobus

Atrakce: obvyklé, které by měl každý návštěvník New Yorku vidět, tj. Socha Svobody, The Empire State Building, Central Park... a také pozorhudnosti, které jiné cestovní kanceláře do programu nezařazují – ty si ale zatím nechám pro sebe. :-)

Průvodci po celou dobu zájezdu (včetně cesty) jsou dva: Jiří Harajda a já.

 

Statistiky

Online: 1
Celkem: 18146
Měsíc: 156
Den: 4